Фаучи: Од почетокот на годинава работам нон-стоп, по 18 часа дневно

пред 9 месеци

Директорот на aмериканскиот Национален институт за алергии и инфективни болести, Ентони Фаучи, денеска изјави дека работи 18 часа на ден, седум дена во неделата.

„Немам ниту еден слободен ден од средината на јануари годинава“, изјави Фаучи за Си-ен-ен.

Фаучи денес го слави својот 80-ти роденден, но вели дека ќе ја прекине традицијата и дека нема да го помине со неговите три ќерки.

„Дефинитивно се чувствувам тажно“, рече Фаучи.

„Ова е прв Божиќ и роденден што нема да ги поминам со моите ќерки откако се родени“, потенцира тој.

Да се ​​надеваме дека следната година, во ова време, ќе имаме прослава со многу прегратки, што не можеме да го направиме во моментов, додаде Фаучи.

Share

Watch Evil or Live Recap Episode Full

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch The Prince of the Stars: Le Petit Prince (Dub) gogoanime Episode 26 gogoanime overlord

Website https://animetv.cc: Watch Grisaia no Meikyuu: Caprice no Mayu 0 - Takizono Basketball Club no Nama Cream Party! animetv Episode Full anime tv kissanime

Sites google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home

Gogoanimebe yolasite: https://gogoanimebe.yolasite.com/

Scroll to Top