Црна Гора: Законот за слобода на вероисповед доби зелено светло

пред 2 години

Предложените измени и дополнувања на Законот за слобода на вероисповед добија зелено светло во Законодавно-правната комисија на парламентот на Црна Гора.

Комитетот со мнозинство гласови се изјасни дека предложените измени и дополнувања на тој закон се во согласност со Уставот на Црна Гора и правниот систем.

По дебатата, министерот за правда, човекови и малцински права, Владимир Лепосавиќ, не одговораше на пратенички прашања.

Пратеникот на највлијателната опозициска партија ДПС, Андрија Николиќ, изјави дека тоа никогаш досега не се случило и дека пратениците се лишени од одговори на прашањата што ги поставиле, објави порталот РТЦГ.

Од 12-те членови на Комитетот, петмина гласале против.

Share

game bài sunwin sunwin sunwin web

tải sunwin

sunwin club tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sun win

sunwin tài xỉu

Scroll to Top