Шестмина убиени во тепачка во мексикански затвор, користеле рачно направено оружје

пред 1 година

Најмалку шест затвореници се убиени, а деветмина ранети во борба меѓу две ривалски групи на затвореници во затвор на брегот на Мексиканскиот залив.

Полицијата во мексиканската држава Табаско соопшти дека немирите се случиле во дворот на затворот во главниот град на сојузната држава, Виљахермоса. Според полицијата, затворениците користеле рачно изработно ладно оружје.

Властите соопштија дека ја повратиле контролата над затворот, но не даваат дополнителни информации за состојбата на ранетите.

Share

tải sunwin

sunwin

sunwin web sunwin apk sunwin.apk mới nhất

sunwin

tải sunwin

Scroll to Top