Шефот на европската дипломатија во самоизолација

пред 7 месеци

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел и комесарот на Европската комисија за управување со кризи, Јанез Ленарчиќ на „Твитер“ објавија дека се во самоизолација.

И двајцата во одделни објави денескс напишаа дека нивниот последен тест бил негативен за коронавирус и дека чекаат дополнителни тестови.

Ленарчиќ рече дека нема симптоми и дека се чувствува добро.

“Ме известија дека еден член на делегацијата, кој минатата недела патуваше заедно со мене и Јанез Ленарчиќ во Етиопија, е позитивен на коронавирус. Бев негативен на враќањето во неделата. Одам да се самоизолирам според правилата и ќе чекам уште еден тест”, објави Борел на „Твитер“.

Share

ANIMEFLIX demon slayer animeflix: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 6 (https://animeflix.nl/m/3Pwo/ep-6)

4Anime watch animes: Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 56

Scroll to Top