на

Синот на Војо Стојановски стана татко

Синот на Војо Стојановски стана татко

Пејачот Дамјан Стојановски, синот на фолк-пејачот Војо Стојановски, стана татко. Неговата сопруга Елена вчера на Гинекологија Чаир роди …

пред 3 недели

Share
Почина најстариот човек на светот

Почина најстариот човек на светот

Фреди Блом од Јужноафриканската Репубика, почина денеска на 116-годишна возраст. Документите на Блом покажуваат дека тој е роден …

пред 4 недели

Share
Scroll to Top