Според последните информации, компанијата Google оваа година ќе го претстави смартфонот на преклоп Pixel.

За уредот под назив Pixel Fold се шпекулира уште минатата година, а сега се појави информација дека овој уред ќе биде претставен кон крајот на оваа година.

Јужнокорејските медиуми пишуваат дека Samsung ќе започне да произведува OLED панели на преклоп во октомври и ќе ги испорачува на Google, Vivo и Xiaomi. Сите три компании ќе ги претстават своите преклопни смартфони кон крајот на оваа година.

Извор: Klix.ba