Apple откри израелски софтвер опасен за кој било iPhone

пред 1 недела

Израелската компанија за сајбер-безбедност, NSO Group развила уникатен софтвер со којшто е можно да се изврши хакерски упад во кој било iPhone уред на американската компанија Apple, објави денеска мониторинг-групата за безбедност на интернет – „Ситизен лаб“.

Оттаму велат и дека сознанието за постоење на спомнатата алатка е важно бидејќи ја открива чувствителноста на сите оперативни системи iOS, OS X, како и watchOS, освен оние што биле ажурирани денеска.

Американската компанија Apple потврди дека со обновувањето на софтверот на своите системи, ја елиминирале опасноста од можноста од хакерски упад на уредите.

Share

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

https://animekisa.in dubbed anime

Website https://animeheaven.pro: Watch Hinomaru Sumo (Dub) animeheaven Episode 24 watch anime dub

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/kissanimemx/

Descubre beqbe: https://descubre.beqbe.com/p/kissanimemx

Scroll to Top