Актерката Рејчел Билсон искрено за болната траума: Имав неколку спонтани абортуси

Актерката Рејчел Билсон искрено за болната траума: Имав неколку спонтани абортуси

пред 8 месеци

Актерката Рејчел Билсон (42) откри како поминала низ болна траума пред да може да добие ќерка и на тој начин му оддаде почит на Националниот месец за свесност за бременост и губење на доенчињата.

За време на понеделничката епизода на подкастот Broad Ideas, Билсон откри дека претрпела неколку спонтани абортуси пред да ја пречека ќерка си во 2014 година.

– Поминав низ спонтани абортуси и тоа е навистина голема загуба – изјави таа за време на интервјуто со авторката Либи Вајнтрауб.

Ѕвездата на хит серијата „The O.C.“, исто така, истакна дека е важно бремените жени понекогаш да се менуваат кога станува збор за породување, како што објави „Пејџ сикс“.

„Ова е една од најголемите теми за кои зборувам кога се во прашање бременоста и породувањето. Се сеќавам дека влегов во тоа со ставот дека сум отворена за се. На пример, дали сакам епидурална? Не! Би сакала да пробам без неа, но ако ми треба, дали ќе ја земам? О да, јас ќе. Отсекогаш знаев дека ќе одам во болница бидејќи се чувствувам побезбедно, но и во тоа бев отворена за сите можности“, објаснила актерката.

Таа, исто така, спомна колку е важно да се започне да се откажете од контролата за време на процесот на планирање. Билсон го лансираше својот подкаст минатата година и често ги канеше гостите да разговараат за табу теми како што се неплодност, постпородилна депресија, сексуалниот нагон на жените и многу повеќе.

Во 2014 година, актерката ја доби ќерката Брајар Роуз (8) со нејзиниот поранешен партнер, актерот Хајден Кристенсен.

Двојката која беше заедно речиси 10 години, објави дека се разделуваат три години подоцна. Билсон отворено зборуваше и за тешкотиите што ги имаат самохраните мајки кога се во прашање врските.

„Разговарав со еден дечко пред неколку месеци. Кога и да ја спомнав ќерка ми, тој никогаш не би ја продолжил приказната или не прашувал повеќе за неа“, изјавила Билсон и додала дека не е подготвена да трпи некој кој не покажува интерес за нејзиното дете.

Share
Scroll to Top