Александар Васоски е нов тренер на Академија Пандев

Александар Васоски е нов тренер на Академија Пандев

пред 1 година

Поранешниот тренер на „Вардар“, Александар Васоски, денеска потпиша за тимот на Академија Пандев. Тој денес пристигна во Струмица каде го потпиша договорот со македонскиот прволигаш.

Васовски доаѓа на местото на Југослав Тренчовски. Тој клубот ќе го води до 2022 година, а со него стигна и асистентот Раденко Бојовиќ. Со Васоски во клубот, се очекува да стигнат и неколку нови имиња.

Како нови засилувања во тимот, се очекува да стигнат голманот Марко Јовановски и хрватскиот репрезентативец Марко Мартинага.

Извор/макфудбал

 

Share

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime AniWatch Horimiya

english dubbed anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

english anime Death Note (Dub)

animes online AniWatch Hunter x Hunter (2011)

Dragon Ball Z (Dub)

tải go88
Scroll to Top