Ана Винтур се разведе на 70 години

Ана Винтур се разведе на 70 години

пред 3 месеци

Уредничката на модниот магазин „Вог“, Ана Винтур (70), се разведе по 16 години брак од инвеститорот Шелби Брајан (74). Нивни блиски велат дека тие веќе неколку години имале криза во бракот и дека разводот не е изненадување за никого.

Иако точната причина за нивниот развод не е позната, американските медиуми неодамна пишуваа дека Шелби повторно се зближил со неговата прва сопруга Кетрин, која ја остави заради Винтур, што дополнително го влошило и онака лошиот однос меѓу нив.

Ова е втор развод на Винтур, која беше во брак со Дејвид Шефер, со кого има син и ќерка. Ана и Шелби немаа деца.

Share

anime heaven anime bleach anime heaven anime heaven anime

hunter hunter animeflix animeflix haikyuu one punch man animeflix

anime planet jojo diamond is unbreakable anime planet jojo part 5 bakemonogatari anime planet

Scroll to Top