Бившиот свршеник на Џеј Ло ужива во Сплит, со јахта го шета Јадранот

Бившиот свршеник на Џеј Ло ужива во Сплит, со јахта го шета Јадранот

пред 11 месеци


Бившиот свршеник на пејачката Џенифер Лопез, Алекс Родригез ужива на прошетка во Сплит. Бившиот бејзбол играч сподели на социјалните мрежи дека го шета Јадранот со јахта.

По раскинувањето, Алекс во подкастот на Марта Стјуарт изјави дека сè уште мисли најдобро за пејачката.

„Еве што ќе ти кажам за Џенифер, а пред некој ден им кажував на некои мои колеги овде. Таа е најталентираното човечко суштество што некогаш сум го ималво близина. Највредниот работник. И мислам дека таа е најдобрата изведувачка на светот која настапува во живо“, изјавил тој.

Алекс е во врска со фитнес инструкторката Џаклин Кордеиро.


Share
Scroll to Top