Бил Гејтс и неговата најмала ќерка заедно се појавија на настан во Њујорк

Бил Гејтс и неговата најмала ќерка заедно се појавија на настан во Њујорк

пред 2 години

Бил Гејтс и неговата најмала ќерка Фиби се појавија на црвениот тепих за време на свечената церемонија на „Тајм 100“ која се одржа во Њујорк, САД.

dobivaj vesti na viber

Фиби која има деветнасет години за овој настан одбра тесен металик фустан.

Иако е ќерка на еден од најбогатите и највлијателните луѓе во светот, Фиби четко е активна на социјалните мрежи. На „Инстаграм“ ја следат нешто повеќе од 100.000 луѓе.

Бил Гејтс има три деца, ќерката Џенифер, синот Рори и најмладата ќерка Фиби. Во едно интервју пред неколку години, милијардерот откри дека не планира своето богатство да им го остави на децата.

Share
Scroll to Top