Бисера Цуцулова и Садат Јакупи станаа принц и кралица на Евроазија

Бисера Цуцулова и Садат Јакупи станаа принц и кралица на Евроазија

пред 8 месеци

Вчеравечер во Анталија, Турција се одржаа изборот за Кралица на Евроазија 2020 и Најдобрите деца на Евроазија за 2020 година. Нашите претставници во двете конкуренции направија голем успех освојувајќи две титули: Бисера Цуцулова ја освои титулата Трета придружничка односно Трета кралица на Евроазија 2020, а деветгодишниот Садат Јакупи на детскиот избор ја освои титулата Принц на Евроазија 2020 .

“Во двете конкуренции победија претставниците на Русија. Изборите се одржаа Белис Де Лукс хотел но Анталија, каде кандидатите престојуваа 10 дена и се подготвуваа за големото финале.
Тие имаа одличен настап и заслужено ги освоија титулите“, изјави Мики Црнокрак, чие Модно Студио ја има лиценцата за Македонија за овие интернационални избори за убавина.
Нашите кандидати се претставија во модели кои специјално за оваа прилика ги изработи модна дизајнерка Лумние Локи.

Share

AniWatch watch anime online: The Seven Deadly Sins (https://aniwatch.pro/m/oxK) Episode 24

AnimeDao animedao anime list: Watch High-Rise Invasion Episode 3

Scroll to Top