Бобан Илиоски стана европски шампион во кик-бокс

Бобан Илиоски стана европски шампион во кик-бокс

пред 1 година

Македонскиот кик-боксер Бобан Илиоски стана европски шампион на Европското првенство што се одржа во Анталија, Турција. Во финалето тој го победи Христо Калајџиев од Бугарија.

Македонскиот кик-боксер имаше убедливи победи во сите борби и тоа со 3-0 ги победи Мартин Лоренц од Чешка и Борна Манојловиќ од Хрватска.

На Европското првенство во Анталија се натпреваруваше и Викторија Варадинова, која освои бронзен медал.

Share
Scroll to Top