Бред Пит го промовираше розовиот шампањ што го произведе со Анџелина Џоли

Бред Пит го промовираше розовиот шампањ што го произведе со Анџелина Џоли

пред 2 години

Бред Пит го претстави своето прво розово шампањско, Fleur de Miraval, кое го произведе винаријата Миравал, чии сопственици се тој и Анџелина Џоли. Нивни партнер во винаријата е Матје Перин, кој потекнува од угледно француско семејство кое со години произведува вино, а најпознатото од нив е Chateau de Beaucastel.

Розовото вино на Бред и Анџелина се произведува од 75% шардоне и 25% пино ноар. Едно шише од ова вино чини 340 евра. На неговиот вкус се работело пет години.

„Бред прерасна во вистински мајстор за вино. Тој работеше напорно на ова шампањско. Иако со Анџелина се договорија да не бидат заштитни лица на розовиот шампањ, сепак, Бред е тој што ќе го промовира бидејќи е горд на тоа што го направи“, рекол за француските медиуми извор од винаријста.

Ова вино е ексклузивно и првата година ќе бидат произведени само 20.000 шишиња.

Share

gogoanimeio. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

Horimiya

anime online Dragon Ball Super (Dub)

anime sites Attack on Titan Season 2

GoGoAnime Death Note Episode 37

tải go88
Scroll to Top