Брза пита со спанаќ - Reporter.mk

Брза пита со спанаќ – Reporter.mk

пред 1 месец

Состојки:

400 гр спанаќ
4 јајца
1 чаша пченкарно брашно
2 чаши пченично брашно
100 мл масло
1 кесичка прашок за пециво
1 до 2 лажички сол
1 чаша кисело млеко
300 гр сирење.

Подготовка:

Спанаќот измијте го и исецкајте го или искинете го, па прелијте го со врела вода и оставете го настрана. Изматете ги јајцата и додадете ги другите состојки. На крај, додадете го спанаќот што го исцедивте од водата и сè убаво измешајте. Истурете во подмачкан плех со средна големина и ставете го во веќе загреана рерна и печете на 200 степени околу 30 минути.

Share

Watch Cells at Work! CODE BLACK! Episode 3 at ANIMEFLIX one punch man animeflix

Naruto (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/Ykd) Episode 220 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll premium account list

Scroll to Top