Вечерва почнува Охрид колинг: Забава со македонски и светски диџеи

Вечерва почнува Охрид колинг: Забава со македонски и светски диџеи

пред 2 месеци

По едногодишна пауза, најголемиот електронски фестивалски бренд на Македонија, „Охрид колинг“, вечерва се враќа на старото место, касарната во Охрид. Три дена журки со светски и домашни диџеи.

На 31 јули, на првиот фестивалски ден, хедлајнери ќе бидат девојките „Нерво“, кои настапува и на фестивали како Tomorrowland, Ultra Music festival и слично. Пред нив настапува диџеј-дуото Vinai прв пат во Македонија, добро познати по хитовите Rise Up, How We Party и други. Пред Vinai е едно од најголемите регионални и светски диџеј-дуа – Vanillaz од Словенија, а првата фестивалска вечер ќе ја отвори младата и надежна диџејка Jana Slayy.

На втората фестивалска вечер, на 1 август, хедлајнер ќе биде Regard, во моментот веројатно најактуелниот светски диџеј, кој ги има хитовите Ride It, Secrets. Пред него ќе настапат Dj`s from Mars, а за крај на вечерта се закажани настапите на Сенида и Сара Јо. Загревањето на оваа вечер ќе му биде доделено на младиот диџеј Деловски.

Последната фестивалска вечер, на 2 август, е замислена како after midnight closing festival set со спектакуларното диџеј-дуо Sunnery James & Ryan Marciano. Пред нив ќе настапи диџеј-дуото Ofenbach, познато по своите хитови Wasted Love, Be Mine, Paradise. Пред Ofenbach, првата интернационална ѕвезда таа вечер ќе биде хитмејкерот Mahmut Orhan кој ќе настапи со специјален диџеј-сет. Вечерта ќе ја отвори младиот диџеј Chris J.

Организатор на Охрид колинг е Авалон продукција.

Share

AnimeFreak: Shaman King Mini Anime: Funbari Onsen Hanjouki anime episode 1 online free at https://animefreak.ws anime freak tv

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeTV animetv kimetsu no yaiba

Watch Crayon Shin-chan Movie 07: Bakuhatsu! Onsen Wakuwaku Daikessen Episode Full

Pentagonthink: http://pentagonthink.com/members/animefreakws/

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14800555

Scroll to Top