(Видео) Авионот на фудбалерот Дрис Мертенс излета од пистата

(Видео) Авионот на фудбалерот Дрис Мертенс излета од пистата

пред 3 години

Авионот во кој се наоѓал фудбалерот на Наполи, Дрис Мертенс излетал од пистата во саботата, пренесуваат белгиските медиуми.

Мертенес отпатувал во Белгија со цел таму да го продолжи процесот на рехабилитација од повредата на глуждот и изнајмил приватен авион.

Авионот на хрватска компанија излетал од пистата при слетувањето поради големите врнежи на дожд.

Share
Scroll to Top