(Видео) Безобразно паркирани куп коли дремат среде булевар во Скопје

(Видео) Безобразно паркирани куп коли дремат среде булевар во Скопје

пред 2 години

Вчера на социјалната мрежа Тикток се појави видео снимено на булеварот Свети Климент Охридски во Скопје. На него се гледаат 13 паркирани возила со уклучени четири жмигавци, кое наиде на револт кај јавноста.

„Во Македонија не ни требаат паркинг места, бидејќи ние ги создаваме“, пишува во видеото.

@travelsofmozzy Do you agree macedonia? ??? #macedoniantiktok #macedonia?? #makedonija #skopje #foryou ♬ Oh No – Kreepa

Share
Scroll to Top