(Видео) Британски дипломат во Кина, спаси девојка од давење

(Видео) Британски дипломат во Кина, спаси девојка од давење

пред 7 месеци

Британскиот дипломат Стивен Елисон, беше прогласен за херој, откако успеа да спаси една жена од Кина, да не се удави. Стивен скокнал во реката и успеал да ја спаси 24 годишната студетнка, која паднала и почнала да се дави во длабоката река.

Елисон е конзул во градот Чонгкинг и за време на саботната утринска прошетка, покрај реката, која се наоѓала во близина на едно село, ја забележал девојката како се дави.

Настанот го снимил еден случаен минувач. Девојката се борела со струјата, за момент ќе потонела, а потоа повторно излегувала на површината. За момент се почувствувало како да ја изгубила свеста.

Во тој момент Елисон ги соблекол чевлите и скокнал во водата. Тој успеал да ја фати и ја поткренал за да може да дише. Потоа успеал да ја изнесе на брегот

„Беше во несвест. Не дишеше. За кратко помислвиме на најлошото. Но, кога се вратив на брегот, почна да дише“, раскажал Елисон.

Share

AnimeDao tokyo ghoul animedao: Banana Fish (https://animedao.nl/m/XY6v) Episode 24

AnimeFreak anime stream: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 270

Scroll to Top