(Видео) Детето кое сакаше да се самоубие помина низ тешка операција

(Видео) Детето кое сакаше да се самоубие помина низ тешка операција

пред 3 месеци

Деветгодишниот Квиден Бејлс од Австралија, кои во светот стана познат по видеото кое го објави неговата мајка, во која вели дека сака да се убие, затоа што другите деца го малтретираат, заради неговиот изглед, мина низ тешка операција.

На Бејлс во понеделникот му беа извадени осум заби во детската болница во Бризбејн. Бејл е роден со ахондоплазија, најчеста форма на раст на џуџе.

Лекарите врз него ја изведоа 11-та операција во последните девет години. Неговата мајка Јарака Бејлс објави фотографија од рентгенот на неговата уста на нејзината страница на Фејсбук.

„Квиден штотуку прими анестезија, треба да се извадат уште осум заби, седум години откако беа извадени седум заби поради пренатрупаност, како што можете да видите од неговиот последен рентген“, напиша таа.

Засега не е јасно дали пренатрупаноста на забите е поврзана со неговиот џуџест раст, но неговата мајка вели дека тој ќе се опоравува во болницата се додека не почне да дише самостојно.

Share

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 Episode 7 (https://crunchyrollfree.com/m/qZXQ/ep-7) at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium 2020

Re:ZERO -Starting Life in Another World- (https://funimationfree.com/m/47R) Episode 25 at Funimation watch fruits basket season 2 funimation

Scroll to Top