(Видео) Ердоган играше кошарка во својата палата

(Видео) Ердоган играше кошарка во својата палата

пред 3 месеци


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган играше кошарка во својата палата. Ердоган играше со неговите блиски соработници, Ибрахим Калин, Мевлут Чавушоглу, Фердин Алтун. Видеото го објави пратеникот од Бурса на АКП, Мустафа Варанк.

Пред да влезе се погрижи да биде загреан за да избегне повреда. За момент Ердоган протестираше поради прекршок.

„Беше фаул, ајде, фаул беше“, се слуша како му вели турскиот претседател на судијата.

Ердоган го испровоцира и соиграчот и поранешен кошаркар Омер Онан по промашениот удар додека му викаше „Ајде, можеш да дадеш кош“.


Share
Scroll to Top