(Видео) Звукот на '80те и '90те во новата песна на „Фикшн“

(Видео) Звукот на ’80те и ’90те во новата песна на „Фикшн“

пред 10 месеци

„Дали Знае?“ е четвртата песна на скопскиот поп-рок состав „Фикшн“, која ги спојува звуците на поп-музиката од ’80те и ’90те години, со модерниот рок звук.

Музиката и текстот на песната се на Виктор Захариев, а аранжманот го направија сите членови на бендот: Петар Ѓуревски (вокал), Виктор Захариев (гитара, вокал), Филип Андонов (гитара) и Теодор Теодосиевски (тапани). Аудио продукцијата е на Виктор Захариев и Виктор Георгиевски, кој е одговорен и за миксот и мастерот на песната.

Момците од „Фикшн“ снимија и спот, составен од инсерти од секојдневието на бендот во изминатите години, и го монтираа Steady Flow.

Share

Straw-saurus NEO (https://animefreak.ws/m/5r3N) Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch Ikki Tousen 4anime Episode 13 persona 4 the animation free

Website https://animebee.to: Watch The 8th son? Are you kidding me? (Dub) animebee Episode 12 anime

Slayers (https://twistmoe.net/m/KdN) Episode 26

Biztime com: https://biztime.com.vn/animefreakws

Gogoanimelol mystrikingly: https://gogoanimelol.mystrikingly.com/

Scroll to Top