(Видео) Кипар како Лејди Гага, Полска како Дуа Липа: Евровизиски песни што потсетуваат на светски хитови

(Видео) Кипар како Лејди Гага, Полска како Дуа Липа: Евровизиски песни што потсетуваат на светски хитови

пред 3 години

Евровизиските фанови ги споредија годинашните песни на Евросонг со некои светски хитови, но и со познати или непознати евровизиски песни од претходните години. Па, песната на Васил, Here I stand, ја споредија со песна од цртаниот филм „Кралот лав“. Тие велат и дека годинашната претставничка на Кипар има песна што наликува на хит од Лејди Гага, литванската песна потсетува на хитот Staying Alive од Би Џиз, а песнта на полскиот претставник наликува на  хит од Дуа Липа.

„Ова е само мој избор, може да се согласите со него или не“, стои во видеата што се објавени на јутјуб-каналот ESC Giorgio.

Share
Scroll to Top