(Видео) Кревање тегови наместо прво танго: младенците се запознале во теретана

(Видео) Кревање тегови наместо прво танго: младенците се запознале во теретана

пред 7 месеци


Видео од свадба стана вирално на социјалните мрежи бидејќи младенците одлучиле да си ги тестираат силите наместо да го заиграат првиот танц.

Двајцата се запознале во теретана.

@espn It’s not everyday you see this at a wedding 😳 (via @Cheston Uy) #gymtok #lifting #workout #wedding ♬ original sound – ESPN


Share
Scroll to Top