(Видео) Мадона и Токиша со лезбиски бакнеж во новиот спот

(Видео) Мадона и Токиша со лезбиски бакнеж во новиот спот

пред 2 години

Поп пејачката Мадона објави нов ремикс на хитот „Hung Up“ во кој соработува со доминиканската раперка Токиша. Ремиксот е насловен „Hung Up on Tоkischa“. Режисер на видеото е Саша Касиуха.

Песната прв пат беше изведена во живо на настап на „Madonna’s Pride“ на Терминалот 5 во Њујорк во јуни, прославувајќи ја нејзината ремикс колекција која ја опфаќа кариерата.

Мадона неодамна разговараше за создавањето на „Hung Up“ заедно со Стјуарт Прајс на подкастот Song Exploder, давајќи им на фановите редок поглед на создавањето на песната која е на врвот на топ листите.

„Enough Love: 50 Number Ones“ достапен е на стриминг и на физички формати и доминира на топ листите на албуми ширум светот по неговото објавување ова лето.

Албумот дебитираше на No. 1 и на топ листите за продажба на албуми на Билборд и на топ листите за тековни продажби на албуми. Се искачи на осмото место на Билборд Топ 200, правејќи ја Мадона првата жена изведувач со Топ 10 албуми на Билборд 200 во секоја од последните пет децении, додавајќи уште едно значајно достигнување на нејзината долга листа на признанија.  Албумот, исто така, дебитираше на No. 1 на топ листите на Билборд за танц/електронски албуми и винил албуми.

„50 Number Ones“ го опфаќа целото нејзино владеење на табелата за танцови клубови со десетици ремикси од врвни светски продуценти. Покрај омилените на фановите, колекцијата вклучува и избор на ретки ремикс снимки, при што повеќе од 20 се официјално објавени за прв пат или го прават своето комерцијално/дигитално деби.

Мадона неодамна објави дека долгоочекуваниот диск со слики „Erotica“ конечно ќе ја види светлината на денот по тридецениско одложување. Нејзиниот револуционерен петти студиски албум „Erotica“ ќе ја прослави својата 30-годишнина на 20-ти октомври.

Во 1992 година, албумот дебитираше на врвот на топ листите ширум светот и се продаде во повеќе од шест милиони примероци. 

Share
Scroll to Top