(Видео) Македонија изгуби од Ерменија, останува во Лигата Ц

(Видео) Македонија изгуби од Ерменија, останува во Лигата Ц

пред 10 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби со 1-0 од Ерменија на натпреварот што вечерва се играше на Кипар. Единствениот гол го даде поранешниот фудбалер на Вардар, Хофханес Хамбарџумјан во 55 минута.Со тоа, остана на второто место Лигата Ц и не успеа да се пласира во Лига Б. Во подобрата лига оди Ерменија, која е првопласирана со 11 бода.

Македонската репрезентација играше во ослабнат состав откако дел од фудбалерите се вратија во матичните клубови, а некои го откажаа настапот заради повреда. Селекторот Игор Ангеловски во текот на натпреварот направи неколку замени, но ни тоа не беше доволно за македонската репрезентација да постигне гол.

Следните квалификации ќе почнат да се играат догодина во март.

Фото: Фудбалска репрезентација на Македонија

Share

Website https://wcostream.cc: Watch Cyborg 009 VS Devilman wcostream Episode 3 watch anime free

AnimeFLV: Cherry no Manma anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime websites

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AniWatch: Body Jack: Tanoshii Yutai Ridatsu anime episode Full online free at https://aniwatch.pro aniwatch me

Lawrence: http://www.lawrence.com/users/animefreakws/

Chicucdskhhgd soytedienbien: http://chicucdskhhgd.soytedienbien.gov.vn/portal/Lists/Faq/DispForm.aspx?ID=372

Scroll to Top