(Видео) Мувата која му слета на глава на Мајк Пенс е руски дрон, кој го испратил Путин

(Видео) Мувата која му слета на глава на Мајк Пенс е руски дрон, кој го испратил Путин

пред 9 месеци

Мувата која му слета на глава на Мајк Пенс, за време на предизборната дебата со неговиот противкандидат Камила Харис, е руски дрон, кој го испратил Путин, коментираат некои заговорници на социјалните мрежи.

Изјавите на Пенс и харис паднаа во сенка, поради невообичаената ситуација која настана на крајот од дебатата. Мува која леташе околу републиканскиот кандидат, му застана на главата и не мрдна цели две минути.

Додека потпретседателските кандидати дебатира за пандемијата за коронавирусот, вакцините, десничарите, даноците и на голем број други теми, сите гледаа во мувата, а на „Твитер“ ја прогласија и за победник на дебатата.

Мувата според некои заговорници потекнува од Русија. Некои ја прогласија и за руски дрон, додека руги констатираа дека сигурно била испратена од рускиот претседател Владимир Путин.

Има и такви кои тврдат дека летачкиот инсект е „шпион-мува“, кој ја контролира „длабоката држава“, со цел да го направи Пенс да изгледа блесаво и глупо.

Брзо потоа бил отворен и „Твитер“ налог „Мувата на Пенс“, на кој пишува дека ја испратил Џорџ Сорос. Противкандидатот на актуелниот американски претседател Џо Бајден, од редовите на демократите, исто така се пошегува на сметка на Пенс, споделувајќи фотографија со тепалка за муви.

Share

WCOStream watch anime online: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full

GoGoAnime gogoanime tower of god: One Punch Man Episode 12

Scroll to Top