(Видео) Папата му ја подари капата на десетгодишно момче со пречки во развојот

(Видео) Папата му ја подари капата на десетгодишно момче со пречки во развојот

пред 2 години

Десетгодишно момче со пречки во развојот го украде шоуто во Ватикан, додека папата Франциско ја држеше неговата неделна аудиенција. Додека држеше говор момчето му ја побара белата капа.

Обезбедувањето забележа дека детето е со психички пречки, па затоа и не реагираше. Папата го задржа момчето додека шефот на протоколот, монсињор Леонардо Сапиенца, не стана и му постави стол од десната страна.

Кога аудиенцијата заврши, публиката во ватиканскиот аудиториум ги поздравија двајцата со аплауз.

„Благодарен сум на ова момче што ни одржа лекција. Нека му помогне Бог со неговите ограничувања, затоа што тоа што го направи сега го направи од срце“, порача папата.


Ќе ви се допадне

Website https://animedao.nl: Watch Shin Koihime†Musou: Live Revolution animedao Episode Full animedao

Website https://animefreak.ws: Watch Twilight of the Cockroaches (Dub) animefreak Episode Full animefreaks official website

WCOStream: Magical Witch Punie-Chan anime episode 4 online free at https://wcostream.cc watch anime online

AnimeHeaven: Shinpi no Sekai El Hazard 2 anime episode 4 online free at https://animeheaven.pro anime heaven org

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Share
Scroll to Top