(Видео) Педалите се виновни, Бајден објасни како и зошто паднал од велосипедот

(Видео) Педалите се виновни, Бајден објасни како и зошто паднал од велосипедот

пред 2 години

Американскиот претседател Џо Бајден, кој неодамна доживеа незгода додека возеше велосипед за време на одморот во Делавер, сега објасни како и зошто паднал.

dobivaj vesti na viber

Според него, виновни биле педалите, односно штитникот што се става на нив и го спречува стапалото да се помести напред. На видеата, кои се раширија на интернет, се виде како Бајден не може да ја извлече ногата од штитникот и паѓа.

Тој бргу потоа стана и им рече на присутните дека е добро. Потоа тимот околу него соошти дека претседателот не добил никакви повреди расеченици и гребаници.

Бајден носеше сива маица, темносин шорц и патики „најки“. Тој возеше со својата сопруга Џил Бајден и група телохранители, а незгодата се случи додека поминуваше покрај новинарските екипи. Тој често вози велосипед додека престојува во Делавер.


Ќе ви се допадне

Share
Scroll to Top