(Видео) После подолго време Андријана Јаневска сними љубовна балада на англиски

(Видео) После подолго време Андријана Јаневска сними љубовна балада на англиски

пред 3 години

Поп-пејачката и професорка по виолина, Андријана Јаневска, ја промовира нејзината нова балада, Longing, испеана на англиски јазик. Оваа песна Јаневска ја направи во соработка со германскиот композитор Тонио Т. Фрухауф. Андријана за песната промовираше и лирикс-видео на нејзиниот фејсбук, а коментарите се дека и овојпат е одлична, па дури и дека се надминала себеси.

Новата песна на Јаневска можете да ја слушнете ТУКА.

Share
Scroll to Top