(Видео) Рибиси промовираше нова песна

(Видео) Рибиси промовираше нова песна

пред 5 месеци

Младиот пејач Рибиси ја објави својата најнова песна „Женска стој“, за која сними и спот. Автор е самиот тој, а музиката и аранжманот се на Кристијан Крстановски. Спотот го режираше Никола Нуамовски.

„Со години сум во музиката, но сега е моментот за промена и освежување на македонска сцена“, вели Рибиси.

Share

AnimeFreak vinland saga animefreak: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13

GoGoAnime gogoanime twitter: Watch Attack on Titan (Dub) Episode 15

Scroll to Top