(Видео) Романтичен подарок од Швајни за роденденот на Ана

(Видео) Романтичен подарок од Швајни за роденденот на Ана

пред 1 година

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ, за својот 33. роденден, доби романтичен подарок од својот сопруг, екс фудбалерот Бастијан Швајнштајгер.

Поранешниот играч на Баерн Минхен и го честиташе роденденот на сопругата, објавувајќи видео на кое тој зборува на српски јазик.

На крајот на видеото, Швајнштајгер и покажа подарок од огромен букет на цвеќиња.

„Срце мое, ти посакувам сè најдобро. Среќен роденден. Те сакам најмногу! За тебе“, порача Бастијан во видеото кое ѝ го посвети на сопругата.

Share
Scroll to Top