(Видео) Северина се расплака на концерт во Осиек за синот Александар: кога ме гледа во овие фустани, мисли дека сум Супермен и ќе го спасам светот

(Видео) Северина се расплака на концерт во Осиек за синот Александар: кога ме гледа во овие фустани, мисли дека сум Супермен и ќе го спасам светот

пред 10 месеци

По 12 години, Северина во петокот повторно настапи во Осиек, кога ја наполни салата на Градската градина. Посебна возбуда имаше бидејќи во креирањето на репертоарот за концертот улога имаше и публиката, која Северина преку Инстаграм побара помош при изборот на песните.

По концертот пејачката почна да споделува посебни моменти на социјалните мрежи, а еден од нив расплака многумина кои го погледнаа видеото, но секако и публиката.

„Се шминкам и не сакам да плачам. Освен тоа, мојот син е тука и срцето ми е полно“, изјави Северина на публиката во Осиек во видеото, а на тие зборови присутните го поздравија синот на Александар.

„Знаеш, кога беше мал, ги носев овие костими, а тој ме прашуваше: „Мамо, што правиш?“ Јас му реков: „Јас сум Супермен, сега ќе го спасам светот“. Па тој уште мисли дека јас сум некој акционен херој, можеби сум, сепак…“, ја прекина публиката со извици Северина.

„Дали? -Ти си!“, се слушаше довикува публиката.

Пејачката сподели видео од нејзиното пеење „Роѓено моје“, песна посветена на нејзиниот син Александар. По песната, емотивната пејачка отиде кај бендот и го сврте грбот кон публиката за да ги задржи емоциите и солзите.

„Доброто секогаш победува на крајот, но би било многу подобро ако победи на почетокот“, напиша таа покрај видеото.

 

„Во Осиек не сум бил 12 години, но колку што гледам, љубовта не само што не стивнува, туку се шири и кај децата на оние кои кога биле деца доаѓале на моите концерти. Мило ми е што на концертот дојдоа луѓе од различни градови; Сплит, Будимпешта, Белград, и жалам што не успеавме да организираме термини за повеќе концерти, но на Осиек му ветувам дека ќе дојдам пак наскоро, како и на сите што дојдоа од другите градови, дека ќе дојдам наскоро и во нивните градови“, рече Северина.

 

Share
Scroll to Top