(Видео) Сопругата на Ел Чапо е уапсена во Вашингтон, продавала дрога низ САД

(Видео) Сопругата на Ел Чапо е уапсена во Вашингтон, продавала дрога низ САД

пред 1 недела

Сопругата на мексиканскиот нарко-шеф, Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо, Ема Коронел Аиспуро, е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон. Обвинителството ја има обвинето дека е вмешана во мрежата на растурање дрога, пренесоа синоќа американските власти.

Ема, која има американско и мексиканско државјанство, треба денес да излезе пред сојузен судија. Обвинета е дека учествувала во дистрибуција на кокаин, метамфетамин, хероин и марихуана. Нејзиниот сопруг, коосновачот на картелот Синалоа, кој се смета за најмоќниот нарко дилер на светот, беше осуден во јули 2019 година, на доживотен затвор.

Ел Чапо ја издржува казната затвор во американската држава Колорадо. Картелот Синалоа, според американските официјални лица, бил најголемиот снабдувач на дрога во САД.


Ќе ви се допадне

Share

One Piece (https://funimationfree.com/m/bOk) Episode 963 at website https://funimationfree.com funimation danganronpa

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 13 at AnimeHeaven animeheaven hunter x hunter

Scroll to Top