(Видео) Тиктокер му помогна на бездомник да го промени надворешниот изглед и го нахрани

(Видео) Тиктокер му помогна на бездомник да го промени надворешниот изглед и го нахрани

пред 3 месеци

Џошуа Томас, млад тиктокер, патува низ Америка и им помага на бездомниците, а неговиот трогателен гест го обиколи светот.

Во една прилика, во едно од неговите патувања, забележал млад бездомник како претура низ контејнер и го прашал:

„Што правиш брат“, прашува Џошуа.

„Барам храна, штета, нели“, додал бездомникот без да ја крене главата.

„Не, во ред е брат, ајде да одиме да земеме храна. Навистина”, рекол Џошуа и го однел во ресторан за брза храна, каде што му го платил ручекот.

Бездомникот во разговор со Џошуа открил дека од својата 21 година е на улица и не сака да ја напушти комфорната зона бидејќи е вознемирен и премногу се плаши од многу работи што го очекуваат.

Како што рекол бездомникот, имало и тешки денови, кога полицијата го бркала, а имал и фаза кога пиел додека се до онесвестување, поради што останал без покрив над главата.

„Дали би сакал да живееш со други луѓе“, прашал Џошуа во разговорот.

„Не навистина“, одговорил бездомникот, а тиктокерот го прашал зошто.

„Не би сакал. Луѓето создаваат зависност“, додал тој.

Џошуа решил бездомникот да го смести во хотел, а потоа да му направи вистинска трансформација.

Бездомникот открил дека по две и пол години повторно спие во кревет, а тиктокерот му купил нови работи, почнувајќи од маици, панталони и патики, па завршувајќи со кеса кикирики кои многу ги сакал.

Видото собра 3,5 милиони прегледи на оваа социјална мрежа, а следбениците го пофалија потегот на тиктокерот во коментарите.

„Ми се допаѓа како не се двоуми да те праша многу работи“, „Тој тип би можел да биде модел“, „Тој е како дете… „Може ли да добијам ќеса кикирики“, „Таа трансформација. .. Не се работи само за хигиена, туку за неговиот комплетен изглед, колку е среќен“, се дел од коментарите.

@joshliljGiving a Homeless Man a Makeover!🥺❤️

♬ original sound – Joshlilj

Share
Scroll to Top