(Видео) Туристи печат јагне среде плажа во Будва

(Видео) Туристи печат јагне среде плажа во Будва

пред 10 месеци


Видео како се пече јагне на импровизирана скара на популарната плажа Јаз кај Будва стана хит. Видеото беше објавено на Инстаграм профилот „Подгорички времеплов“ и собра повеќе од седум илјади лајкови, но во коментарите повеќето луѓе изразија револт.

„Па, не е за џабе кажано: излези од селото, но селото од тебе никогаш“, „Овчарите ги чуваа овците. Денеска ги вртат по плажите“, „Има ли комунална инспекција, па нека ја врти скарата во дневната соба дома“, „Не е ни чудо што странците ја вртат главата од нашиот брег“, се дел од коментарите.

 


Share
Scroll to Top