(Видео) Фудбалер ја запроси својата девојка за време на натпреварот

(Видео) Фудбалер ја запроси својата девојка за време на натпреварот

пред 3 години

Фудбалерот на клубот Минесота Јунајтед, Хасани Дотсон, ја запросил својата девојка Петра Вучковиќ, за време на натпреварот со Сан Хозе во американската лига. Тој ги изненади сите на стадионот, а Петра која има хрватско потекло, се согласила, а потоа и го објавила видеото.

Двајцата се заедно веќе подолго време. Петра е познат страствен фан на фудбалот, а таа ја бодреше репрезентацијата на Хрватска и за време на Европското првенство. Има објавено фотографии со дресот на „коцкастите“, а поддршка им даде и за време на Мундијалот во Русија.

Share
Scroll to Top