(Видео) Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

(Видео) Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја пее „Македонско девојче“

пред 4 месеци

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски, на неговиот фејсбук-профил објави видео од јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу, кој ја пее песната „Македонско девојче“. Благој вели дека Казухиро песната ја снимил во Токио и дека тој е голем пријател на Македонија. Видеото со песната на Јонче Христовски, а која е посветена на ќерката на Виолета Томовска, беше објавено вчера на Јутјуб.

Share

AnimeHeaven animeheaven bna: Watch Black Clover Episode 15 (https://animeheaven.pro/m/25w8/ep-15)

AnimeDao attack on titan animedao: Watch Black Clover Episode 10

Scroll to Top