(Видео) Ќерката на Сара Мејс на две години бордаше на Маврово

(Видео) Ќерката на Сара Мејс на две години бордаше на Маврово

пред 3 месеци

 

Пејачката Сара Мејс е на зимување во Маврово, со Димитар и ќерката. Заедно со нив е и актерот Тино Костадиновски, кој ја научи двегодишната Илина да борда.

Не е тајна дека Сара и Димитар се љубители на зимските спортови, посебно на бордање. Затоа не изненадува  дека ја качија двегодишната Илина на сноуборд.

„Вчера се испили, сега ќе бордела“, „Прв пат на сноуборд на само две години“,„Нека започнат игрите“, напишаа Сара и Димитар.

     

Инструктор за сноуборд на Илина беше актерот Тино Костадиновски, кој и самиот  искоментира „Железото се кова додека е топло“..

По денот поминат на снег, вечерта Сара се пофали дека ноќта ја минала во топол базен.

 

 

     

     

     

     

 

Share

AnimeTV anime sites: One Piece (https://animetv.cc/m/QDP) Episode 969

AnimeFreak animefreak dororo: Bleach (https://animefreak.ws/m/zbL) Episode 366

Scroll to Top