Викенд хороскоп за 10 и 11 април: Одлично време за патување за овните и правење пари за стрелците

Викенд хороскоп за 10 и 11 април: Одлично време за патување за овните и правење пари за стрелците

пред 3 години

ОВЕН
Ќе ја добиете целата помош што ви треба, но само доколку ја побарате. Денот е одличен за патување или враќање во контакт со личност со која долго време сте сакале да стапите во било каков вид партнерство. Вашиот најголем непријател ќе биде непромисленост, затоа не земајте ништо здраво за готово. Не ги потценувајте луѓето со кои преговарате.

БИК
Кога станува збор за пари, договори или здравствени проблеми, не верувајте никому овие дена. Пробајте сами да ги решите проблемите, но со тоа што имате контрола над ситуацијата во секое време. Можни се промени во врската со некои ваши пријатели или помлади работни колеги, по што подобро ќе разберете што се случува зад грб.

БЛИЗНАЦИ
Направете се што е потребно за да ги започнете сите оние промени овие дена што мислите дека ќе го подобрат вашиот деловен или приватен живот. Немојте да мислите дека треба да молчите и да страдате од луѓе или работи што некој постојано ви ги наметнува. Свртете му го грбот на секој што не учествува колку што вие. Размислете како можете да го подобрите вашиот животен стил.

РАК
Треба да бидете поактивни и да размислите како можете да ја поправите моменталната деловна состојба. Фокусирајте се на наоѓање дополнителни извори на приход или размислете дали има простор за подобрување на моменталното опкружување. Иако некои измени ќе ви бидат наметнати, на долг рок нема да бидат лоши затоа што само ќе го откриете вашиот вистински повик.

ЛАВ
Овие дена, ќе бидете во центарот на вниманието и самата личност која ќе може да ги мотивира другите луѓе на начин што сите ќе се соберат и ќе ги надминат сите несогласувања за да ги постигнат заедничките цели. Бидете паметни, понудете ги оние предлози што ви сметаат корисни и ќе станете токму оној лидер за кој знаете дека всушност можете да бидете.

ДЕВИЦА
Ако имате заостанати работни обврски, обидете се да ги решите работејќи од дома. Денот е поволен за решавање на сите стари проблеми, како и за подготовка за постигнување нови цели и реализација на идеи за кои ви треба туѓа помош. Кога станува збор за љубовта, бидете подготвени да преземете одговорност, но не дозволувајте никој да ви ја одземе слободата.

ВАГА
Овој викенд ќе бидете малку поемотивни од вообичаеното, и тоа сигурно ќе ве вознемири. Сепак, не бидете премногу строги кон себе затоа што на крајот сè ќе работи во ваша корист. Обидете се да ги разработите подетално плановите за кои долго размислувате или тргнете во нова насока што ќе ви овозможи креативност. Одвојте ги вечерните часови за релаксација и забава.

ШКОРПИЈА
Чувајте ги тајните за себе. Постара индивидуа ќе ви даде интересни совети кои ќе ви помогнат да ја усовршите вашата деловна стратегија. Може и сакате да заработите пари, но само ако имате искрени и искрени намери. Без оглед на полето на животот, не кријте ја или разубавувајте ја вистината. Попладнето е идеално за подготовка на договор.

СТРЕЛЕЦ
Ако започнете да размислувате прогресивно и да се однесувате малку поагресивно, ништо нема да ви застане на патот. Денот е идеален за наоѓање дополнителни извори на приход, како и за презентирање нови идеи. Сепак, не мешајте го приватниот и деловниот живот премногу затоа што некој може да се налути. Оставете малку време и за правни прашања, побарајте совет.

ЈАРЕЦ
Сè што ќе се случи во тајност ќе ви биде потешко да го контролирате отколку што мислите. Не дозволувајте љубовта да ве доведе во заблуда или да ви одземе премногу од слободата. Нема многу да оди како што очекувате. Колку повеќе молчите, толку подобри ќе бидат резултатите, особено ако влезете во ситуација да мора да се оправдате некому.

ВОДОЛИЈА
Овие дена, се ќе биде сведено на избори. Бидете мудри и секогаш прво размислете за вашите потреби. Личноста од која најмалку очекувате сигурно ќе ве изненади осветлувајќи го денот. Ако се најдете во ново општество каде неправедната личност силно се издвојува, обидете се да бидете смирени во спротивно може да реагирате насилно и нагло.

РИБИ
Колку повеќе се обидувате, толку полоша ќе биде ситуацијата. Повлечете се и оставете го времето да си го направи своето затоа што за неколку дена ќе бидете во многу подобра позиција. Денот не е добар за патувања, посериозна комуникација со претпоставените и воопшто за решавање проблеми кои влијаат на поголем број луѓе. Обидете се да работите независно и да се фокусирате на себе.

Share
Scroll to Top