Во време на пандемијата заработи милиони, а сега на 11 години ќе се пензионира: Успешната приказна на Пикси Кертис директор на компанија за играчки

Во време на пандемијата заработи милиони, а сега на 11 години ќе се пензионира: Успешната приказна на Пикси Кертис директор на компанија за играчки

пред 9 месеци

Пикси Кертис, 11-годишната австралиска милионерка, ќе организира забава за нејзиниото пензионирање откако нејзината мајка Рокси Јаченко ја истакна важноста на балансирање меѓу образованието и претприемништвото.

За време на пандемијата, Пикси почнала да продава „фиџет спинери“, по што заработила неколку милиони долари.

Млада претприемачка од Австралија ќе приреди проштална забава на својот 12-ти роденден за да може да се фокусира на студиите и образованието.

Пикси, извршената директор на компанијата за играчки Pixie’s Fidgets, сподели видео на Инстаграм во кое ги покажува ќесите со подароци кои што ќе им ги даде на своите гости.

Ќесите содржат повеќе од 50 долари неопходни работи за нега на кожата и сјај за усни.

Таа на Инстаграм го покажува својот луксузен начин на живот, а ја следат повеќе од 130.000 луѓе.

Од оваа година, 11-годишната Пикси заработува повеќе од 133.000 долари секој месец и откри дека поседува Мерцедес Бенц, иако долго време нема да смее да го вози.

Share
Scroll to Top