Во креација на српска дизјанерка, Кејт Мидлтон воодушеви на Вимблдон

Во креација на српска дизјанерка, Кејт Мидлтон воодушеви на Вимблдон

пред 2 години

Војвотката од Кембриџ, Кејт Модлтон на женското финале во тенис на Вимблдон се појави во елегантен жолт фстан од српската дизјанерка, Роксана Илинчиќ.

dobivaj vesti na viber

Долг фустан со струк со кратки ракави и голема машна на левото рамо беа главните карактеристики на креацијата на Роксанда направена за војвотката.

Префинетиот модел на фустанот го достигна својот полн израз кога Кејт Мидлтон излезе од трибините за да и го подари победничкиот пехар на Елена Рибакина.

Мидлтон не ја одбира српската дизјанерка за прв пат, таа досега се има појавено во нејзини дизајни неколкупати.

Share
Scroll to Top