Гаги Џогани призна дека поседувал наркотици

Гаги Џогани призна дека поседувал наркотици

пред 4 години

Српскиот пејач Гаги Џогани утрово се појави во судот, а медиумите пренесуваат дека  признал вина за поседувањето наркотици.

За потсетување, во Третиот основен суд во Белград се водеше процес против Гаги Џогани, по што полицијата пред помалку од два месеца го приведе поради поседување наркотици.

Гаги тогаш демантираше дека кај себе има наркотици, но за кратко се предомисли. Се шпекулира дека Џогани наводно склучил спогодба за полесна казна.

Share
Scroll to Top