(Галерија) Благица стана Џеј Ло, а Грујо е Ник Слотер: Македонските јавни фаци пред и по вакцината

(Галерија) Благица стана Џеј Ло, а Грујо е Ник Слотер: Македонските јавни фаци пред и по вакцината

пред 3 години

Откако почна вакцинирањето против коронавируост, а наскоро и во Макдонија треба да пристигне вакцината на Фајзер, на Твитер почнаа да се споделуваат фотографии кој како ќе изгледа откако ќе ја прими вакцината.

Па така, Апасиев  стана Кончита Вурст, Наум Петрески по вакцината се претвори во Марија Шерифовиќ, Благица Павловска стана Џеј Ло, а Никола Груевски се реинкарнираше во Ник Слотер од „Тропска горештина“… Екипата на „Репортер“ ги избра најнитересните твитови.

Ова не е антивакцинална реклама, туку нека биде малку смеа во ова тмурно време пред новогодишните празници.

Share
Scroll to Top