(Галерија) Во Охрид се омажи ќерката на Дарио

(Галерија) Во Охрид се омажи ќерката на Дарио

пред 2 години

Андреа Панковска, ќерката на поп-пејачот Дарио, правеше свадба во Охрид. Таа и нејзиниот свршеник Тео се венчаа неодамна, а Дарио објави неколку слики од свадбата.

dobivaj vesti na viber

„Моето девојче“, напиша тој на Инстаграм.

За свадбата Андреа избра едноставна венчаница со бисери и вел, а Тео избра црн костум. Дарио, пак, во свој стил, носеше костум со шамивче и розова кошула.

Share
Scroll to Top