(Галерија) Лионел Меси со сопругата крстарат со јахта на Ибица

(Галерија) Лионел Меси со сопругата крстарат со јахта на Ибица

пред 2 години

Фудбалерот Лионел Меси и неговата сопруга Антоанела Рокузо уживаат на оддмор на Ибица. Во шпанските медиуми се појавија фотографии од славниот пар како одморот го поминува на јахта заедно со нивни пријатели фудбалерот Сеск Фабрегаз и неговата сопруга Даниела Симан.

Антоанела Рокузо е љубовта од детството на аргентинскиот фудбалер со која има 3 деца.

Ибица е редовна дестинација за одмор на Меси и неговото семејство.

 

Share
Scroll to Top