(Галерија) Те сакам таков каков што си: Маркијан на Ребека наполни 14 години

(Галерија) Те сакам таков каков што си: Маркијан на Ребека наполни 14 години

пред 2 години

Со балони и домашна торта синот на Ребека Јанковска-Ристески, Маркијан, го прослави 14. роденден. Маркијан славеше со семејството, браќата Доротеј и Макариј, а нагости им беше и мајката на Ребека. Претседателката на здружението „Дајте ни крилја“ и поранешна пејачка ги објави сликите од домашната забава на „Фејсбук“.

„Те сакам таков каков што си. Среќен да си секогаш. Само тоа се важи. Најсакан и најубав наш. Среќен роденден, ѕвездичке наша“, напиша Ребека во пораката до својот син, кој боледува од ретката болест туберозна склероза.

Ребека во интервју за „Репортер“ раскажа дека со Маркијан секој ден е нова приказна, ново искушение и одговорност.

„Јас веројатно сега се справувам добро со сето тоа. Кога решив јавно да проговорам, значи сум завршила со моите проблеми и прифаќањето на фактот дека Маркијан е дете со посебни потреби. И ние имаме дома со Мики кризи затоа што состојбата на Маркијан е променлива. Нам секој ден ни е искушение, самата болест е таква“, рече тогаш Ребека.

Share

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

So I'm a Spider, So What? Episode 24

AnimeFreak SK8 the Infinity

Attack on Titan Season 3

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

Gintama

tải go88
Scroll to Top