(Галерија) Фотограф прикажа социјални и секојдневни ситуации од метрото во Њујорк

(Галерија) Фотограф прикажа социјални и секојдневни ситуации од метрото во Њујорк

пред 5 месеци

Фотографот од Њујорк, Андреас, познат како Mr. NYC Subway, прашува случајни странци во метрото дали би сакале да бидат негов модел за фотографирање. Странци кои одат на работа, оние што сакаат да бидат танцувачи, да свират, оние што секојдневно минуваат, или спијат крај метрото. Сите тие се дел од неговата фотосесија.

Со ова, тој дава уметнички придонес на животот од метрото, но ги прикажува и спојува социјалните светови во овој дел од градот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share

AnimeFLV: Girls Bravo anime episode 11 online free at https://animeflv.uk watch anime free

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime: Reign: The Conqueror (Dub) anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kissanime demon slayer

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx

Experiment: https://experiment.com/users/gogoanimebe

Scroll to Top