Даниел Кајмакоски доби втор син, се породи сопругата Марина

Даниел Кајмакоски доби втор син, се породи сопругата Марина

пред 1 година

Даниел Кајмакоски, повторно стана татко. Неговата сопруга го роди синот Стефан. Тој на Инстаграм стори објави фотографија од синот и напиша: Дами и господа ова е Стфена кралот.

Фотографија од бремената сопруга Кајмакоски објави пред овој месец.

Пејачот веќе го има синот Давид (6), со бившата сопруга Кристина Димитри. Кајмакоски живее во Белград со својата сопруга, Марина. Тој на почетокот на годината објави фотографии од венчавката.

Овојпат, Даниел непосредно пред Велигден, ја сподели веста со своите следбеници:

„Кога љубовта се претвора во живот, среќата добива едно име. Го чекаме нашето мало момче“, напиша пејачот покрај фотографијата од неговата бремена сопруга.

Share
Scroll to Top